Το εκκλησάκι του Αρχαγγέλου Μιχαήλ βρίσκεται ανατολικά της κοινότητας. Είναι ένα πετρόκτιστο εκκλησάκι το οποίο είναι αφιερωμένο στον Αρχάγγελο Μιχαήλ και έχει κτιστεί εις μνήμη του Μιχάλη Μιχαήλ (Λάμπρου).
![](https://acheritou.com/wp-content/uploads/2019/07/image60.jpg)
![](https://acheritou.com/wp-content/uploads/2019/07/image59.jpg)
Το εκκλησάκι του Αρχαγγέλου Μιχαήλ βρίσκεται ανατολικά της κοινότητας. Είναι ένα πετρόκτιστο εκκλησάκι το οποίο είναι αφιερωμένο στον Αρχάγγελο Μιχαήλ και έχει κτιστεί εις μνήμη του Μιχάλη Μιχαήλ (Λάμπρου).